opencpn - en to ca_ES translation catalogue (50 entries)

en: Off
ca_ES: Apagat

en: Auto
ca_ES: Automàtic

en: Arc
ca_ES: Sector

en: Circle
ca_ES: Cercle

en: Guard zone
ca_ES: Zona de Vigilància

en: Back
ca_ES: Endarrere

en: Timed Transmit
ca_ES: Transmissió a intervals

en: Value
ca_ES: Valor

en: Noise rejection
ca_ES: Eliminar soroll

en: Interference rejection
ca_ES: Rebuig de la interferència

en: Target separation
ca_ES: Separar ecos, objectius

en: Scan speed
ca_ES: Velocitat d'escaneig

en: Target boost
ca_ES: Impuls de destinació

en: Installation
ca_ES: Instal·lació

en: Bearing alignment
ca_ES: Alineació de rumb

en: Side lobe suppression
ca_ES: Supressió del lòbul lateral

en: Guard zones
ca_ES: Zones de vigilància

en: Inner range
ca_ES: Rang interior

en: Outer range
ca_ES: Rang exterior

en: Start bearing
ca_ES: Iniciar rumb

en: End bearing
ca_ES: Acabar rumb

en: Range
ca_ES: Distància

en: Gain
ca_ES: Guany

en: Sea clutter
ca_ES: Soroll de mar

en: Rain clutter
ca_ES: Soroll de pluja

en: Refresh rate
ca_ES: Índex d'actualització

en: &Close
ca_ES: &Tanca

en: Kilometers
ca_ES: Kilòmetres

en: Nautical Miles
ca_ES: Milles nàutiques

en: Range Units
ca_ES: Unitats de distància

en: Shading
ca_ES: Ombrejat

en: Outline
ca_ES: Contorn

en: Shading + Outline
ca_ES: Ombrejat + contorn

en: Guard Zone Styling
ca_ES: Estil de la Zona de Vigilància

en: Guard Zone Sound
ca_ES: So de la zona de vigilància

en: Select Alert Sound
ca_ES: So d'alerta seleccionat

en: Test Alert Sound
ca_ES: Comprova so d'alerta

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Pass radar heading to OpenCPN
ca_ES: Enviar el rumb del radar al OpenCPN

en: Select Sound File
ca_ES: Selecciona fitxer de so

en: WAV files (*.wav)|*.wav|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Arxius WAV (*.wav)|*.wav|Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: Zone
ca_ES: Zona

en: Cannot create UDP socket
ca_ES: No es pot crear la connexió UDP

en: Cannot set reuse address option on socket
ca_ES: No es pot posar l'opció de reutilitzar l'adreça en la connexió

en: Cannot bind UDP socket to port
ca_ES: No es pot unir la connexió UDP al port

en: Invalid IP address for UDP multicast
ca_ES: Adreça IP invàlida pel multicast UDP

en: Low
ca_ES: Baix

en: High
ca_ES: Alt

en: Medium
ca_ES: Mitjà

en: Fast
ca_ES: Ràpid
