opencpn - en to da_DK translation catalogue (37 entries)

en: Off
da_DK: FRA

en: Arc
da_DK: Bue

en: Circle
da_DK: cirkel

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Value
da_DK: Værdi

en: Noise rejection
da_DK: Støjundertrykkelse

en: Interference rejection
da_DK: Interferens afvisning

en: Target separation
da_DK: Target adskillelse

en: Scan speed
da_DK: Skan hastighed

en: Guard zones
da_DK: Vagt zoner

en: Inner range
da_DK: Indre område

en: Outer range
da_DK: Ydre område

en: Start bearing
da_DK: Start pejling

en: End bearing
da_DK: Slut pejling

en: Range
da_DK: Afstand

en: Gain
da_DK: Forstærkning

en: Sea clutter
da_DK: Clutter

en: Rain clutter
da_DK: Regn clutter

en: &Close
da_DK: &Luk

en: Kilometers
da_DK: Kilometer

en: Nautical Miles
da_DK: Sømil

en: Range Units
da_DK: Range enheder

en: Shading
da_DK: Skygge

en: Outline
da_DK: Kontur

en: Shading + Outline
da_DK: Skygge + kontur

en: Guard Zone Sound
da_DK: Guard Zone lyd

en: Select Alert Sound
da_DK: Vælg alarm lyd

en: Test Alert Sound
da_DK: Test alarm lyd

en: Select Sound File
da_DK: Vælg lydfil

en: WAV files (*.wav)|*.wav|All files (*.*)|*.*
da_DK: WAV filer (WAV) | *. wav|Alle filer (*. *) | *. *

en: Cannot create UDP socket
da_DK: Kan ikke oprette UDP socket

en: Cannot set reuse address option on socket
da_DK: Kan ikke angive genbrug adresse option på socket

en: Cannot bind UDP socket to port
da_DK: Kan ikke forbinde UDP socket til port

en: Invalid IP address for UDP multicast
da_DK: Ugyldig IP-adresse til UDP multicast

en: Low
da_DK: Lav

en: High
da_DK: Høj

en: Fast
da_DK: Hurtig
