opencpn - en to gl_ES translation catalogue (26 entries)

en: Off
gl_ES: Apagado

en: Circle
gl_ES: Círculo

en: Back
gl_ES: Atrás

en: Value
gl_ES: Valor

en: Noise rejection
gl_ES: Rexeitamento de ruído

en: Interference rejection
gl_ES: Rexeitamento de interferencias

en: Target separation
gl_ES: Separación do branco

en: Scan speed
gl_ES: Velocidade de escaneo

en: Installation
gl_ES: Instalación

en: Range
gl_ES: Alcance

en: Gain
gl_ES: Ganancia

en: Refresh rate
gl_ES: Frecuencia de actualización

en: &Close
gl_ES: &Pechar

en: Kilometers
gl_ES: Kilómetros

en: Nautical Miles
gl_ES: Millas náuticas

en: Range Units
gl_ES: Unidades do alcance

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Select Sound File
gl_ES: Seleccionar ficheiro de son

en: WAV files (*.wav)|*.wav|All files (*.*)|*.*
gl_ES: Ficheiros WAV (*.wav)|*.wav|Todos os ficheiros (*.*)|*.*

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Zone
gl_ES: Zona

en: Invalid IP address for UDP multicast
gl_ES: Enderezo IP inválido para multicast UDP

en: Low
gl_ES: Baixo

en: High
gl_ES: Alto

en: Medium
gl_ES: Medio

en: Fast
gl_ES: Rápido
