opencpn - en to is_IS translation catalogue (19 entries)

en: Cursor
is_IS: Kross

en: Window
is_IS: Gluggi

en: Confirm
is_IS: Staðfesta

en: Close
is_IS: Loka

en: and
is_IS: og

en: or
is_IS: eða

en: &Close
is_IS: &Loka

en: North Up
is_IS: Norður upp

en: (Confirmed)
is_IS: (Staðfest)

en: Radar PlugIn
is_IS: Radar viðbót

en: min
is_IS: mín

en: North up
is_IS: Norður upp

en: 15 sec
is_IS: 15 sek

en: 1 min
is_IS: 1 mín

en: 3 min
is_IS: 3 mín

en: 5 min
is_IS: 5 mín

en: 10 min
is_IS: 10 mín

en: True
is_IS: Satt

en: On
is_IS: Kveikt
