opencpn - en to nb_NO translation catalogue (222 entries)

en: Off
nb_NO: Av

en: Arc
nb_NO: Bue

en: Circle
nb_NO: Sirkel

en: Guard Zone 1 Green
nb_NO: Vaktsone 1 Grønn

en: Guard Zone 2 Blue
nb_NO: Vaktsone 2 Blå

en:  Off
nb_NO:  Av

en: Guard zone
nb_NO: Vaktsone

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Antenna starboard of GPS
nb_NO: Antenne styrbord for GPS

en: Local interference rej.
nb_NO: Lokal forstyrrelses kansellering

en: Off/Relative/True trails
nb_NO: Av/Relativ/Sanne slepestrek

en: Overlay transparency
nb_NO: Gjennomsiktighet for overlegg

en: Timed Transmit
nb_NO: Tidsbestemt sending

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Noise rejection
nb_NO: Støyfilter

en: Target expansion
nb_NO: Målforsterkning

en: Fine tune
nb_NO: Fin tuning

en: Coarse tune
nb_NO: Grov tuning

en: STC curve
nb_NO: STC-kurve

en: Interference rejection
nb_NO: IR filter

en: Target separation
nb_NO: Ekko separasjon

en: Scan speed
nb_NO: Skanner hastighet

en: Target boost
nb_NO: Ekkoforsterkning

en: Installation
nb_NO: Installasjon

en: Preferences
nb_NO: Alternativer

en: Bearing alignment
nb_NO: Kursjustering

en: Range adjustment
nb_NO: Avstandsjustering

en: Main bang suppression
nb_NO: Main bang undertrykking

en: No transmit start
nb_NO: Ingen sendestart

en: No transmit end
nb_NO: Ingen sendestopp

en: Antenna height
nb_NO: Antennehøyde

en: Antenna forward
nb_NO: Antenne forover

en: relative to GPS
nb_NO: relativ til GPS

en: negative = behind
nb_NO: negativ = bak

en: Antenna starboard
nb_NO: Antenne styrbord

en: negative = port
nb_NO: negativ = babord

en: Side lobe suppression
nb_NO: Side-lobe undertrykkelse

en: Main bang size
nb_NO: Main bang størrelse

en: pixels
nb_NO: piksler

en: Guard zones
nb_NO: Vaktsoner

en: Zone type
nb_NO: Sonetype

en: Inner range
nb_NO: Indre rekkevidde

en: Outer range
nb_NO: Ytre rekkevidde

en: Start bearing
nb_NO: Startkurs

en: End bearing
nb_NO: Sluttkurs

en: ARPA On
nb_NO: ARPA på

en: Alarm On
nb_NO: Alarm på

en: Range
nb_NO: Rekkevidde

en: Gain
nb_NO: Styrke

en: Sea clutter
nb_NO: Sjøfilter

en: Rain clutter
nb_NO: Regnfilter

en: Clear cursor
nb_NO: Fjern markør

en: Acquire Target
nb_NO: Tilegne mål

en: Delete target
nb_NO: Slett mål

en: Delete all targets
nb_NO: Slett alle mål

en: Place EBL/VRM
nb_NO: Plasser EBL/VRM

en: Overlay
nb_NO: Overlegg

en: AIS/ARPA on PPI
nb_NO: AIS/ARPA på PPI

en: DopplerAutoTrack
nb_NO: DopplerAutoSpor

en: Target trails
nb_NO: Slepestrek etter mål

en: Trails motion
nb_NO: Etterslep bevegelse

en: Clear trails
nb_NO: Tøm slepestrekene

en: Orientation
nb_NO: Retning

en: PPI Forward Aft View
nb_NO: PPI forover aktervisning

en: Refresh rate
nb_NO: Oppdateringsfrekvens

en: Timed Standby
nb_NO: Tidstyrt standby

en: Adjust
nb_NO: Juster

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: View
nb_NO: Vis

en: Cursor
nb_NO: Kursor

en: Window
nb_NO: Vindu

en: Timed transmit
nb_NO: Tidsbestemt sending

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Radar Overlay
nb_NO: Radar overlegg

en: Overlay 1
nb_NO: Overlegg 1

en: Start/Stop radar
nb_NO: Start/Stopp radar

en: Hide/Show PPI
nb_NO: Skjul/Vis PPI

en: Shown
nb_NO: Vist

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Float/Dock PPI
nb_NO: Flytende/Festet PPI

en: Docked
nb_NO: Festet

en: Floating
nb_NO: Flytende

en: Clear EBL/VRM
nb_NO: Tøm EBL/VRM

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Required OpenCPN option
nb_NO: Påkrevd OpenCPN valg

en: Accelerated Graphics (OpenGL)
nb_NO: Akselerert grafikk (OpenGL)

en: For radar overlay also required
nb_NO: For radar overlegg trengs også

en: Boat position
nb_NO: Båtposisjon

en: and
nb_NO: og

en: True Heading
nb_NO: Sann kurs

en: or
nb_NO: eller

en: Magnetic heading
nb_NO: Magnetisk retning

en: Variation
nb_NO: Variasjon

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Select radar types
nb_NO: Velg radar typer

en: &Hide Radar
nb_NO: &Skjul Radar

en: &Close
nb_NO: &Lukk

en: True heading
nb_NO: Sann kurs

en: Radar Display Preferences
nb_NO: Radar visnings-innstillinger

en: Mixed NM / short range m
nb_NO: Blandet NM / kort rekkevidde m

en: Kilometers
nb_NO: Kilometer

en: Nautical Miles
nb_NO: Nautisk mil

en: Range Units
nb_NO: Avstandsenheter

en: Shading
nb_NO: Skygge

en: Outline
nb_NO: Fremhev

en: Shading + Outline
nb_NO: Skygge + Fremhev

en: Guard Zone Styling
nb_NO: Vaktsone utseende

en: Guard Zone Sound
nb_NO: Vaktsone lyd

en: Select Alert Sound
nb_NO: Velg alarmlyd

en: Test Alert Sound
nb_NO: Test alarm lyd

en: Repeat alarm after (sec)
nb_NO: Gjenta alarm etter (sek)

en: GPU drawing method
nb_NO: GPU tegnemetode

en: Drawing Method
nb_NO: Tegnemetode

en: Control Menu Auto Hide
nb_NO: Kontrollmeny Auto-skjul

en: Never
nb_NO: Aldri

en: 10 sec
nb_NO: 10 sek

en: 30 sec
nb_NO: 30 sek

en: Auto hide after
nb_NO: Skjul automatisk etter

en: Trail start color
nb_NO: Startfarge for etterslep

en: Trail end color
nb_NO: Sluttfarge for etterslep

en: Doppler Approaching color
nb_NO: Doppler farge for innkommende

en: Doppler Receding color
nb_NO: Doppler farge for vikende

en: Target colors
nb_NO: Farger for mål

en: Weak return color
nb_NO: Farge for svakt ekko

en: Intermediate return color
nb_NO: Farge for middels sterkt ekko

en: Strong return color
nb_NO: Farge for sterkt ekko

en: ARPA edge color
nb_NO: Farge for ARPA-kant

en: Radar window colors
nb_NO: Radar vindusfarger

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: AIS text color
nb_NO: AIS tekstfarge

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Ignore radar heading
nb_NO: Ignorer radar-kurs

en: Pass radar heading to OpenCPN
nb_NO: Send radarkurs til OpenCPN

en: Enable COG as heading
nb_NO: Aktiver COG som kurs

en: Reverse mouse wheel zoom direction
nb_NO: Reverser musens hjul zoomretning

en: Display options
nb_NO: Visningsalternativer

en: Show ring at extreme range
nb_NO: Vis ring ved ekstrem rekkevidde

en: Show Guard Zone on overlay
nb_NO: Vis vaktsone på overlegg

en: Show Target trails on overlay
nb_NO: Vis slep etter mål på overlegg

en: Show data on overlay when radar is standby
nb_NO: Vis data i overlegg når radar er i standby

en: Radar types
nb_NO: Radartyper

en: Select Sound File
nb_NO: Velg lydfil

en: WAV files (*.wav)|*.wav|All files (*.*)|*.*
nb_NO: WAV filer (*.wav)|*.wav|Alle filer (*.*)|*.*

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Rain
nb_NO: Regn

en: Sea
nb_NO: Hav

en: AIS Target Name
nb_NO: Navn på AIS-mål

en: Vertex Array
nb_NO: Toppunkt matrise

en: Shader
nb_NO: Skyggelegger

en: Control
nb_NO: Betjening

en: Head Up
nb_NO: Retning opp

en: Relative Bearings
nb_NO: Relative kurser

en: Stabilized
nb_NO: Stabilisert

en: COG Up
nb_NO: COG opp

en: North Up
nb_NO: Nord opp

en: Zone
nb_NO: Sone

en: (Confirmed)
nb_NO: (Bekreftet)

en: No radar
nb_NO: Ingen radar

en: Uninitialized
nb_NO: Ikke initialisert

en: Standby
nb_NO: Ventemodus

en: Warming up
nb_NO: Varmer opp

en: Timed idle
nb_NO: Tidstyrt tomgang

en: Spinning up
nb_NO: Spinner opp

en: Transmitting
nb_NO: Sender

en: for targets
nb_NO: for mål

en: Stopping
nb_NO: Stopper

en: Starting
nb_NO: Starter

en: Spinning down
nb_NO: Spinner ned

en: OpenGL mode required
nb_NO: OpenGL modus er påkrevd

en: Unable to create OpenGL canvas
nb_NO: Kunne ikke opprette OpenGL lerret

en: Radar plugin with support for multiple radars
nb_NO: Radar utvidelse med støtte for flere radarer

en: Show radar
nb_NO: Vis radar

en: Hide radar
nb_NO: Skjul radar

en: Acquire radar target
nb_NO: Tilegne radarmål

en: Delete radar target
nb_NO: Slett radarmål

en: Delete all radar targets
nb_NO: Slett alle radarmål

en: Radar PlugIn
nb_NO: Radar utvidelse

en: Radar PlugIn with support for Garmin, Raymarine and Navico radars
nb_NO: Radar utvidelse med støtte for Garmin, Raymarine og Navico radarer

en:  Zone
nb_NO:  Sone

en: Next alarm in
nb_NO: Neste alarm om

en: Radar Selection
nb_NO: Radar utvalg

en: Select (max) %d radar scanner types
nb_NO: Velg (maks) %d radar skanner typer

en: Cannot create UDP socket
nb_NO: Kan ikke opprette UDP-socket

en: Cannot set reuse address option on socket
nb_NO: Kan ikke bruke adressevalg for socket på nytt

en: Cannot bind UDP socket to port
nb_NO: Kan ikke tilknytte socket til port

en: Invalid IP address for UDP multicast
nb_NO: Ugyldig IP-adresse for UDP-multicast

en: Head up
nb_NO: Retning opp

en: Head up (Stabilized)
nb_NO: Kurs opp (Stabilisert)

en: North up
nb_NO: Nord opp

en: Course up
nb_NO: Kurs opp

en: Dragged View
nb_NO: Forskyvd visning

en: Center View
nb_NO: Sentrert visning

en: Forward View
nb_NO: Se forover

en: Aft View
nb_NO: Se akterover

en: 15 sec
nb_NO: 15 sek

en: Continuous
nb_NO: Kontinuerlig

en: Relative
nb_NO: Relativ

en: True
nb_NO: Sann

en: On
nb_NO: På

en: Low
nb_NO: Lav

en: High
nb_NO: Høy

en: Calm
nb_NO: Stille

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Rough
nb_NO: Grov

en: Slow
nb_NO: Sakte

en: Fast
nb_NO: Rask

en: No interface found
nb_NO: Ingen grensesnitt funnet

en: Interface must match
nb_NO: Grensesnitt må samsvare

en: Scanning interface
nb_NO: Skanner brukergrensesnitt

en: Warmup
nb_NO: Oppvarming

en: Transmit
nb_NO: Send

en: Unknown status
nb_NO: Ukjent status

en: Initializing
nb_NO: Klargjør

en: Harbour
nb_NO: Havn

en: Weather
nb_NO: Vær

en: Bird
nb_NO: Fugl

en: Approaching
nb_NO: Ankommer

en: Serial #
nb_NO: Seriell #

en: Waking up
nb_NO: Våkner opp

en: IF-Serial #
nb_NO: IF-Seriell #
