opencpn - en to pl_PL translation catalogue (133 entries)

en: Off
pl_PL: Wył

en: Arc
pl_PL: Łuk

en: Circle
pl_PL: Koło

en: Guard zone
pl_PL: Strefa ochronna

en: Back
pl_PL: Powrót

en: Local interference rej.
pl_PL: Usuń lokalne zakłócenia.

en: Timed Transmit
pl_PL: Czas nadawania

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Noise rejection
pl_PL: Redukcja zakłóceń

en: Target expansion
pl_PL: Powiekszenie obiektu

en: Interference rejection
pl_PL: Tłumienie zakóceń

en: Target separation
pl_PL: Oddzielenie obiektu

en: Scan speed
pl_PL: Prędkość skanowania

en: Target boost
pl_PL: Wzmocnienie obiektu

en: Installation
pl_PL: Instalacja

en: Preferences
pl_PL: Ustawienia

en: Bearing alignment
pl_PL: Ustawienie namiaru

en: Antenna height
pl_PL: Wysokość anteny

en: negative = port
pl_PL: ujemna = po lewej

en: Side lobe suppression
pl_PL: Tłumienie jednostronne

en: Main bang size
pl_PL: Zasięg głównej wiązki

en: Guard zones
pl_PL: Strefy ochronne

en: Zone type
pl_PL: Typ strefy

en: Inner range
pl_PL: Zakres wewnętrzny

en: Outer range
pl_PL: Zakres zewnętrzny

en: Start bearing
pl_PL: Początek namiaru

en: End bearing
pl_PL: Koniec namiaru

en: Range
pl_PL: Zakres

en: Gain
pl_PL: Wzmocnienie

en: Sea clutter
pl_PL: Zakłocenia od fal

en: Rain clutter
pl_PL: Zakłócenia od deszczu

en: Clear cursor
pl_PL: Usun kursor

en: Acquire Target
pl_PL: Akwizycja obiektu

en: Delete target
pl_PL: Usuń obiekt

en: Delete all targets
pl_PL: Usuń wszystkie obiekty

en: Place EBL/VRM
pl_PL: Umiesc EBL/VRM

en: Target trails
pl_PL: Slady obiektu

en: Clear trails
pl_PL: Usun slady

en: Orientation
pl_PL: Orientacja

en: Refresh rate
pl_PL: Częstotliwość odświeżania

en: Adjust
pl_PL: Dostosuj

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: View
pl_PL: Widok

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: Clear EBL/VRM
pl_PL: Usun EBL/VRM

en: Confirm
pl_PL: Potwierdź

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Accelerated Graphics (OpenGL)
pl_PL: Przyspieszona Grafika (OpenGL)

en: For radar overlay also required
pl_PL: Do nakładki radaru również wymagane

en: Boat position
pl_PL: Pozycja statku

en: and
pl_PL: i

en: True Heading
pl_PL: Kurs rzeczywisty

en: or
pl_PL: lub

en: Magnetic heading
pl_PL: Kurs magnetyczny

en: Variation
pl_PL: Deklinacja

en: Statistics
pl_PL: Statystyki

en: &Hide Radar
pl_PL: &Ukryj Radar

en: &Close
pl_PL: &Zamknij

en: True heading
pl_PL: Kurs rzeczywisty

en: Kilometers
pl_PL: Kilometry

en: Nautical Miles
pl_PL: Mile morskie

en: Range Units
pl_PL: Jednostki zakresu

en: Shading
pl_PL: Cieniowanie

en: Outline
pl_PL: Zarys

en: Shading + Outline
pl_PL: Kontur + cieniowanie

en: Guard Zone Styling
pl_PL: Stylizacja Strefy Ochronnej

en: Guard Zone Sound
pl_PL: Dźwięk Strefy Ochronnej

en: Select Alert Sound
pl_PL: Wybierz sygnał alarmu dźwiękowego

en: Test Alert Sound
pl_PL: Test alarmu dźwiękowego

en: Repeat alarm after (sec)
pl_PL: Powtórz alarm po (s)

en: GPU drawing method
pl_PL: Metody rysowania GPU

en: Drawing Method
pl_PL: Metoda rysowania

en: Control Menu Auto Hide
pl_PL: Auto-ukrywanie Menu sterowania

en: Never
pl_PL: Nigdy

en: 10 sec
pl_PL: 10 sek.

en: 30 sec
pl_PL: 30 sek.

en: Auto hide after
pl_PL: Autoukrywanie po

en: Trail start color
pl_PL: Kolor początku śladu

en: Trail end color
pl_PL: Kolor końca śladu

en: Target colors
pl_PL: Kolory celu

en: Weak return color
pl_PL: Słaby odbiór, kolor

en: Intermediate return color
pl_PL: Średni odbiór, kolor

en: Strong return color
pl_PL: Dobry odbiór, kolor

en: Background color
pl_PL: Kolor tła

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Ignore radar heading
pl_PL: Zignorować kurs radar

en: Pass radar heading to OpenCPN
pl_PL: Przekazać kieunek radaru do OpenCPN

en: Enable COG as heading
pl_PL: Włącz KDD jako KR

en: Reverse mouse wheel zoom direction
pl_PL: Odwróć kierunek powiększania kółkiem myszy

en: Show Guard Zone on overlay
pl_PL: Pokaż strefę ochronną (GZ) na nakładce

en: Show Target trails on overlay
pl_PL: Pokaż ślad obiektu na nakładce

en: Select Sound File
pl_PL: Wybierz plik dźwiękowy

en: WAV files (*.wav)|*.wav|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Pliki WAV (*.wav)|*.wav|Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: AIS Target Name
pl_PL: nazwa obiektu AIS

en: Vertex Array
pl_PL: Tablica wierzchołków

en: Shader
pl_PL: Kontur

en: Head Up
pl_PL: Dziób na górze

en: Relative Bearings
pl_PL: Kąt kursowy

en: COG Up
pl_PL: wg. KDD

en: North Up
pl_PL: Północ na górze

en: Zone
pl_PL: Strefa

en: (Confirmed)
pl_PL: (Potwierdzone)

en: No radar
pl_PL: Brak radaru

en: Standby
pl_PL: Tryb gotowości

en: for targets
pl_PL: dla obiektów

en: OpenGL mode required
pl_PL: Wymagany tryb OpenGL

en: Unable to create OpenGL canvas
pl_PL: Nie można utworzyć tekstur OpenGL

en: Show radar
pl_PL: Pokaż radar

en: Hide radar
pl_PL: Ukryj radar

en: Acquire radar target
pl_PL: Akwizycja obiektu radarowego

en: Delete radar target
pl_PL: Skasuj obiekt radarowy

en: Delete all radar targets
pl_PL: Skasuj wszystkie obiekty radarowe

en:  Zone
pl_PL:  Strefa

en: Next alarm in
pl_PL: Kolejny alarm za

en: COG
pl_PL: KDD

en: Cannot create UDP socket
pl_PL: Nie można utworzyć gniazda UDP

en: Cannot set reuse address option on socket
pl_PL: Nie można ustawić opcji ponownego użycia adresu na gniezdzie

en: Cannot bind UDP socket to port
pl_PL: Nie można powiązać gniazda UDP z portem

en: Invalid IP address for UDP multicast
pl_PL: Nieprawidłowy adres IP dla protokołu UDP multitransmisji

en: Head up
pl_PL: Dziob na gorze

en: North up
pl_PL: Północ na górze

en: Course up
pl_PL: Kurs do góry

en: 15 sec
pl_PL: 15 sek

en: Continuous
pl_PL: Ciągły

en: Relative
pl_PL: Względny

en: True
pl_PL: Rzeczywisty

en: On
pl_PL: Włącz

en: Low
pl_PL: Niski

en: High
pl_PL: Wysoki

en: Medium
pl_PL: Średni

en: Fast
pl_PL: Szybkie

en: Transmit
pl_PL: Nadawanie

en: Waking up
pl_PL: Rozgrzewanie
